Kariéra v K2 Industry

Vnášíme srdce mezi stroje

Prostředí ložisek, řemenic a vůbec strojních součástí může na první pohled vypadat studenně a neosobně. Možná nejen proto je pro nás strašně důležitý lidský přístup a hlavně radost. Naši lidé, ale i partneři, dodavatelé a zákazníci oceňují, že kromě bezvadně odvedené práce, nám jde o společné zážitky i na mimo pracovní úrovni, vzájemné sdílení a obohacování. Věříme, že samotný výsledek bez cesty, která nám něco přinese sama o sobě, za to vlastně moc nestojí. Zároveň je pro nás důležitá spolehlivost a zodpovědnost. Jak sami k sobě, k životu, k práci, tak i k okolí.

Jak to u nás funguje

Zákazníkům se věnujeme na osobní úrovni. Abychom jim opravdu pomáhali řešit problémy a výzvy, musíme fungovat jako skvěle sehraný organismus. Každá práce má poměrně velké přesahy a je proto potřeba se kromě samotného konkrétního úkolu, koukat i na to, co mu předchází a na co navazuje. Všichni spolu úzce spolupracují, jeden je schopný zaskočit za druhého a nikdo si nehraje jenom na vlastním hřišti.

Pracovala jsem v řadě firem, kde “kdo nic nedělá, nic nezkazí”. Případně to byly velmi konzervativní firmy, kde jsou lidé zpravidla na posledním místě. Tady je každý slyšet, každý se může podílet na čemkoli. Tady můžete věci ovlivnit.

Petra Kinčlová / Obchodní ředitelka

Vidím, jak moje kroky ovlivní ostatní. Když něco neudělám nebo odbydu, odnesou to především kolegové.

Marie Sehnalová / Nákupčí

I v době krize nás firma podržela. I když to asi nebylo jednoduchý, nepropouštělo se a nesnižovaly se platy.

Jaroslav Sedláček / Specialista expedice

Firmu spoluvytváříme jeden každý z nás. Každý může ovlivnit prakticky cokoli a je k tomu dokonce vzýván. Nápady, návrhy, ale i kritika u nás mají dveře dokořán ať už směrem ke kolegům, postupům či vedení. Na druhou stranu nikdo nemá umetenou a nalajnovanou cestičku, kterou pro něj někdo připravil.

Jací jsme

Věříme, že dobrý kolektiv je absolutní základ, na kterém vše stojí. Věříme si navzájem a dokážeme se domluvit. Umíme si navzájem pomoct, říct si co nám vyhovuje, co potřebujeme, ale i co se nám nelíbí. Pěstujeme a šlechtíme si tu upřímnost a otevřenost, byť to není vždy tak snadné, jak by se mohlo zdát. Pořádáme proto spoustu společných setkání ať již v podobě snídaní, vycházek či víkendových výletů, kde se učíme sdílet, hrajeme si. Čím víc se známe jako lidé, tím lépe spolu vycházíme a lépe se domluvíme. Věříme si. Spojuje nás radost.

Vím, že můžu za kýmkoli přijít a ten druhý mi pomůže. Nikdo si nejede jenom po vlastní ose. Výzvy, problémy, nápady, všechno se řeší dohromady. Ať se děje, co se děje, tady je pořád pozitivní nálada.

Pepa Klučák / Specialista expedice

Přineslo mi to tady duševní klid.

Martina Matějčíková / Zahr. nákup

Věřím, že bychom klidně mohli zítra začít třeba péct housky, nebo třeba provozovat farmu. Jasně, museli bychom se to naučit, ale s tímhle týmem se zkrátka můžeme pustit do čehokoli.

Petra Kinčlová / Obchodní ředitelka

Někdo si chodí do práce jenom oddělat svých 8 hodin a zbytek jde mimo něj. Chce si vydělat, přežít a okolí ho příliš nezajímá. Budiž, je to dotyčného cesta. Ale není to naše cesta. Trávíme v práci příliš mnoho času na to, abychom jej jen tak, bez zájmu, přežili.

Pro koho jsme – a pro koho spíš ne

Jsme pro lidi, kteří nechtějí zůstávat na jednom místě a nelpí na rutině. Pro lidi, kteří jsou otevření změnám a chtějí se stále posouvat. Baví nás lidé, kteří vědí, co chtějí. Od práce, od kolegů, od sebe, od života. Nenechávají se jenom vláčet tím, co přijde. Baví nás lidé aktivní, se smyslem pro humor, kteří si umí srandu i sami ze sebe. Baví nás lidé, kteří mají rádi život, ale nemají z něj přehnaný respekt.

Tahle firma stojí hodně zodpovědnosti každého z nás. Každý musí udělat svoji část práce a zároveň se koukat i za ní. Co zlepšit, jak věci, ostatní, sebe posunout dopředu. Tohle si tu lidé uvědomují a kdo ne, ten už tu není.

Petr Truneček / Specialista prodeje

Každý člověk, který byl pasivní a měl měl tendenci nechat se jenom táhnout a ničím nepřispět, byl nakonec celým týmem odmítnut. Lidé si zde uvědomili, že je pro ně přínosné a že mají radost, když se věci dějí a vody nejsou stojaté.

Petra Kinčlová / Obchodní ředitelka

Můžu si jít přes den třeba zajezdit na kole a pak dodělat, co mám, když už jsou ostatní třeba doma. Funguje tu takový volnější režim, ale na druhou stranu se musí pořádně máknout, když je potřeba. To mi dává smysl a baví mě to.

Zbyněk Urban / Technik

Kdo nám tu šéfuje

Petra pracuje na tom, aby lidé pouze nekoukali na todolist a standardní úkoly, ale občas se zastavili a podívali se, proč danou věc dělají, a jestli by ji nemohli dělat lépe. Inovativněji. Abychom jenom nesekali stromy, ale koukali se i na to, jestli máme nabroušenou sekeru a jestli bychom třeba nemohli použít i jiný nástroj. Nebo stejný nástroj ale jinak.

Petra je otevřená všemu. Návrhům, kritice, připomínkám. Jakmile se ale jednou všichni na nějakých pravidlech shodnou, trvá na jejich dodržování.

Petra mi dává najevo, že mě tu chce. Umí říct jak to je, ocenit, pochválit, ale i to negativní říct tak, že to člověk vezme. Cítím se tady fakt dobře.

Jana Šmídová / Specialista podpory prodeje

Petra mi naslouchá a s mými postřehy pak pracuje. Rozumí nám, chápe naše problémy. Strašně dobře se mi s ní spolupracuje.

Marie Sehnalová / Tuzemský nákup

Nejlepší šéf jakýho jsem kdy zažil. Hlavně díky jejímu přístupu k lidem. Můžu za ní přijít s čímkoli a vždycky si najde čas aby mě vyslechla.

Petr Truneček / Specialista prodeje

Nezažila jsem mnohokrát, že by šéf přiznal chybu. Petra to umí. Navíc dává velký prostor a nekouká nám každou chvíli pod prsty. A chválí. Hodně. Umí opravdu zahřát.

Martina Matějčíková / Zahraniční nákup

Volné pozice

Bavilo by vás s námi pracovat?

I když zrovna žádnou konkrétní volnou pozici nemáme – ozvěte se nám! Pro šikovné a inspirativní lidi rádi místo vždy najdeme.

Máte nějaký dotaz?